W Nowej Wsi w gminie Rydzyna trwają początkowe prace przy budowie ścieżki rowerowej Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. To jedno z trzech zadań wartego 9,2 mln zł projektu, w ramach którego w ciągu roku powstanie w powiecie leszczyńskim łącznie prawie 14 km dróg dla rowerzystów.

Powiat leszczyński oraz gminy Lipno, Osieczna i Rydzyna są partnerami projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Inwestycja będzie w ok. 70 proc. dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W gminie Rydzyna powstanie ok. 3,8 km ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna. Prace za ok. 2,7 mln zł wykonuje firma Chod-Dróg z Krobi. Aktualnie dwie ekipy drogowe wykonują na dwóch odcinkach w Nowej Wsi roboty ziemne i montują studzienki kanalizacji deszczowej. Prace drogowe potrwają do połowy lipca 2018 r.

UE sciezki