Powiat leszczyński planuje w 2018 r. przebudować drogę z Włoszakowic do Boszkowa i wybudować wzdłuż niej ścieżkę rowerową. Wniosek o dofinansowanie wartej 5 mln zł inwestycji został złożony w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Powiat złożył wniosek o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 przebudowy drogi z Włoszakowic do Boszkowa. Projekt zakłada przebudowę ok. 2,4 km jezdni oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej (wyjazd w kierunku Brenna) i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa Letniska. Nowa jezdnia będzie miała 6 m szerokości, a przebudowywany oraz budowany ciąg pieszo-rowerowy - 2,6 m i zostanie wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym. Szacunkowy koszt inwestycji to 5 mln zł, połowę tej kwoty ma stanowić dotacja z budżetu państwa.

Władze powiatu liczą na otrzymanie dotacji, która pozwoli wykonać długo oczekiwaną inwestycję. Droga Włoszakowice – Boszkowo znajduje się w złym stanie technicznym, jej wygląd oraz konstrukcja jest niejednolita i niejednorodna. W jej ciągu występują liczne nierówności, dziury oraz wyboje, nawierzchnia jest skoleinowana i sfałdowana, a w spękaniach gromadzi się woda opadowa stanowiąc dodatkowe niebezpieczeństwo dla kierowców.

fot. google.pl