We Włoszakowicach rozegrano Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów i weteranów light-contact im. Pawła Mikołajczaka. Prestiżowe zawody wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Głównym organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno. Uczestniczyło w nich ponad sto zawodniczek i zawodników z 26 klubów z całego kraju. Wśród zaproszonych gości byli działacze Polskiego Związku Kickboxingu, władze samorządowe i matka patrona turnieju - zmarłego zawodnika i trenera KS Polonia 1912 Leszno Pawła Mikołajczaka.

Mistrzostwa Polski rozegrano w formule light-contact. Każda z walk składała się z trzech rund, po dwie minuty każda. Zawodnicy startowali w 17 kategoriach wiekowych i wagowych. Po raz pierwszy mistrzem Polski seniorów został pochodzący z Włoszakowic Dominik Walkowiak w wadze +70 kg. Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali Dorota Godzina i Łukasz Wichowski z X Fight Piaseczno, zwycięskiego klubu w klasyfikacji generalnej.

Zawody finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie. Puchary, medale i dyplomy wręczał m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. A.Apolinarski UG Włoszakowice

{gallery}2017/artykuly/Wloszakowice_MP_kickboxing_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}