Grupa uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyła w XXIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie.

Wyjazd do Biskupina zorganizowano dla młodzieży ze szkół dla dzieci słabosłyszących i niesłyszących SOSW. Tegoroczne hasło festynu to „Bogowie wojny”. Jego głównymi bohaterami byli wojownicy i ich boscy opiekunowie. Zaprezentowano dawne uzbrojenie, sposoby walki oraz strefę duchową wojowników, a także inscenizacje bitew, pokazy oraz przedstawienia teatralne z mitycznymi opowieściami i obrzędami. Rydzyńska młodzież zwiedziła także wystawę „Miecze Europy”, ukazującą historię i symbolikę miecza, od jego powstania w epoce brązu po wiek XVII. Liczni międzynarodowi odtwórcy zaprezentowali dawne rzemiosło, a wśród nich m.in. złotnictwo, garncarstwo, kowalstwo, tkactwo, skórnictwo oraz pokazy pozyskiwania dziegciu i żelaza.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SOSW_Biskupin_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}