Stowarzyszenie Możemy ze Święciechowy jest organizatorem pierwszej edycji powiatowego konkursu recytatorskiego „Mój ulubiony wiersz”. Umowę z przedstawicielami stowarzyszenia podpisali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Stowarzyszenie Możemy ze Święciechowy otrzymało dotację z budżetu powiatu leszczyńskiego na organizację powiatowego konkursu recytatorskiego. Uczestniczyć w nim będzie 78 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych, po trzech reprezentantów każdej z 26 placówek z siedmiu gmin.

Konkurs będzie trzyetapowy. W pierwszym podstawówki przeprowadzą szkolne eliminacje i wyłonią swoich trzech reprezentantów. W drugim etapie (między 6 a 10 listopada br. ) uczniowie zostaną przesłuchani w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie przez komisję konkursową, która wybierze z nich „złotą dziesiątkę”. Trzeci etap – finałowy – zorganizowany będzie w sali wiejskiej w Święciechowie. Będzie miał formę uroczystej gali, w trakcie której finaliści zaprezentują swoje umiejętności przed komisją i publicznością z całego powiatu leszczyńskiego. Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Umowę z prezes Stowarzyszenia Możemy Edytą Borowczak oraz sekretarz Jowitą Pietruchą podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperrczak, w obecności członka Zarządu Powiatu Leszczyńskiego i radnego powiatu Mariana Mielcarka ze Święciechowy.