Nie wiadomo kiedy tysiące mieszkańców powiatu leszczyńskiego, podobnie jak sąsiednich, będą mieli wznowioną dostawę energii elektrycznej. Wszystkie brygady elektromonterów spółki Enea naprawiają trzy uszkodzone Główne Punkty Zasilania, w tym jeden w Krzycku Wielkim.

Po czwartkowej nawałnicy liczni mieszkańcy powiatów leszczyńskiego, górowskiego i wschowskiego nie mają w swych domach prądu. Jak informuje Danuta Wolniewicz, dyrektor Rejonu Dystrybucji Leszno Enea Operator, podczas wichury uszkodzone zostały trzy Główne Punkty Zasilania, zlokalizowane w Krzycku Wielkim, Wschowie i Górze. Pierwszy z nich odpowiada za zasilanie w energię elektryczną przede wszystkim gmin Włoszakowice i Wijewo. Bez prądu jest ok. 57 tys. mieszkańców na terenie działania Rejonu Dystrybucji Leszno.

Wszystkie brygady elektromonterów Enea Operator wykonują naprawy uszkodzonych linii wysokiego napięcia, co powinno zakończyć się w piątek w godzinach południowych. Po usunięciu tych awarii i przywróceniu zasilania nastąpi naprawa linii średniego napięcia, a dopiero na końcu – niskiego napięcia, dostarczających prąd bezpośrednio do domostw i firm.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo ze względu na ogromny rozmiar szkód w sieciach, przywracanie zasilania może potrwać nawet dwa – trzy dni.