Spółka Enea Operator przywróciła napięcie elektryczne w trzech uszkodzonych przez orkan Ksawery Głównych Punktach Zasilania w regionie leszczyńskim. Elektromonterzy przystąpią do naprawy linii średniego i niskiego napięcia.

Według informacji z piątku godz. 15.00 uzyskanych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie od Danuty Wolniewicz, dyrektor Rejonu Dystrybucji Leszno Enea Operator uszkodzone trzy Główne Punkty Zasilania, zlokalizowane w Krzycku Wielkim, Wschowie i Górze zostały naprawione. To pierwszy etap prac energetycznych przywracających dostawę energii elektrycznej do mieszkańców regionu leszczyńskiego.

Brygady elektromonterów Enea Operator wykonywać teraz będą naprawy uszkodzonych linii średniego napięcia I niskiego napięcia, dostarczających prąd bezpośrednio do domostw i firm.