W Zespole Szkół Specjalnych w Górznie odbyła się akcja Sprzątanie Świata - Polska 2017. W tym roku przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce".

Sprzątanie Świata polegało na zbiorowym sprzątaniu placu zabaw i parku przez uczniów szkoły. Celem porządków jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Jest to międzynarodowa kampania wywodząca się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r. , kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.