W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Byłato okazja do uhonorowania wyróżniających się w pracy nauczycieli.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, przewodnicząca Rady Rodziców SOSW Regina Lewandowska, skarbnik Rady Rodziców Wioletta Kuczyk, rodzice, uczniowie, kadra pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi. Podczas uroczystości nagrodę Starosty Leszczyńskiego otrzymali nauczyciel rydzyńskiej placówki: Lesława Wardęga, Angelika Łata oraz Zdzisław Dudka. Wreczono także nagrody Dyrektora szkoły oraz nagrody jubileuszowe za długoletni staż pracy.  Podczas uroczystości odbyło się także ślubowanie Beaty Ciesielskiej, która uzyskała stopień awansu nauczyciela mianowanego. Apel uświetnił występ uczniów klasy IV, który wzbudził dużo uśmiechów na twarzach widzów.