Dzieci autystyczne z SOSW w Rydzynie zaopatrzone w główki kapusty i marchewki uczestniczyły z wychowawcami w wycieczce do Izby Regionalnej w Pawłowicach.

W Izbie Regionalnej zorganizowano prawdziwe robótki ręczne i nożne. Dzieci ubrane w fartuszki i chustki na głowach tarły marchewki, szatkowały kapustę, a następnie ugniatały je w beczce, co było największą atrakcją. Kiedyś ugniatano kapustę na boso – dzieciom pozwolono udeptywać ją w kaloszach. Każdy dostał worek własnoręcznie udeptanej kapusty do domu.
Na koniec wyprawy do Pawłowic dzieci odwiedziły wiejską bibliotekę. Pani bibliotekarka wprowadziła je w świat książek, opowiadając ciekawe historie w nich zamieszczone. Na koniec wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych o tematyce jesiennej.

{gallery}2017/artykuly/Pawlowice_kiszenie_kapusty17.10,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}