Od 15 lat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie działa Szkolny Klub Europejski (SKE), który organizuje rokrocznie imprezę szkolną „Europejski Mikołaj”.

Od dwóch lat wydarzenie to jest organizowane przez Punkt Informacji Europejskiej „Europa Direct” w Poznaniu przy współpracy opiekunów SKE z Rydzyny. W najnowszym Kalendarzu Europejskim, który stanowi kompendium wiedzy o państwach członkowskich UE, czekających nas ważnych wydarzeniach w UE i jest źródłem rzetelnej informacji o historii i współczesności zjednoczonej Europy został opisany „Europejski Mikołaj” organizowany przez SKE w Rydzynie.

Ponieważ dla młodzieży Kalendarz Europejski jest narzędziem planowania pracy w roku szkolnym 2017/2018, szkoły zainteresowane otrzymaniem bezpłatnego Kalendarza mogą skontaktować się z punktem w Poznaniu.

Więcej informacji zamieszczono na stronie: http://www.europe-direct.poznan.pl/aktualnosci/4179/bezplatne-kalendarze-europejskie.html