Uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Rydzynie w obecności starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna Kornela Malcherka, dyrektora szkoły Jerzego Stróżyckiego uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym i przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji z Leszna.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci  w drodze do szkoły. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem w drodze do szkoły i poza nią. Opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszanie się i przechodzenia przez ulicę. Uczniowie dowiedzieli się jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, a także jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Starosta leszczyński wręczył dzieciom elementy odblaskowe w kształcie miśków.

Komenda Miejska Policji w Lesznie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lesznie podjęła działania w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skierowane do dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim. Włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" obejmujacej działania profilaktyczno - edukacyjne propagujące zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci odwiedzą, lub już odwiedzili szkoły w: Pawłowicach, Garzynie, Nowym Belecinie, Drobninie, Górznie, Goniembicach, Wilkowicach, Lipnie, Osiecznej, Kąkolewie, Świerczynie, Dąbczu, Rojęczynie, Lasocicach, Świeciechowie, Włoszakowicach, Krzycku Wielkim, Jezierzycach, Dłużynie, Bukówcu Górnym oraz Wijewie.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SP_Policja.25.10,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}