Radni Powiatu Leszczyńskiego na 34 sesji w bieżącej kadencji samorządu m.in. podjęli dziewięć uchwał.

Rada Powiatu Leszczyńskiego uchwaliła nowelizacje dwóch wcześniejszych uchwał wprowadzających  ograniczenia i zakazy używania jednostek pływających napędzanych silnikami o napędzie spalinowym na jeziorach położonych na terenie gminy Osieczna oraz na Jeziorze Krzyckim. Radni poszerzyli krąg  podmiotów, których zakaz nie dotyczy, o użytkowników obwodów rybackich z Polskiego Związku Wędkarskiego.

Ponadto radni uchwalili Program współpracy Powiatu Leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na 2018 rok i przyjęli plan kontroli Komisji Rewizyjnej w 2018 r. Ustalili także na rok 2018 wysokości opłat i kosztów związanych z usunięciem i przechowywaniem pojazdów.

Dwie uchwały związane były z wprowadzeniem reformy oświatowej i dotyczyły przekształcenia szkół wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie oraz szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie.

Rada Powiatu Leszczyńskiego znowelizowała także uchwałę budżetową oraz Wieloletnią Prognozę Finansową Powiatu Leszczyńskiego na lata 2017- 2021.