Dzieci z całego powiatu leszczyńskiego uczestniczą w spotkaniach z policjantami w ramach projektu „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Lesznie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lesznie.

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Specjalnej i Szkoły Podstawowej dla Dzieci Słabosłyszących i Niesłyszących w SOSW w Rydzynie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, asp. sztab. Adamem Biernacikiem. Policjant rozmawiał z uczniami i uczył ich zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Mówił o zasadach bezpiecznego poruszania się, zwrócił uwagę na znaczenie elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać w czasie poruszania się po drogach. Każde dziecko otrzymało odblaskowego misia ufundowanego przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.