Ruszyła dziewiąta edycja konkursu „Pomysł na Biznes” pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna i Starosty Leszczyńskiego. Nagroda Starosty trafi do mieszkańca powiatu leszczyńskiego lub osoby, która po zarejestrowaniu firmy będzie miała siedzibę na terenie powiatu.

Konkurs organizuje Leszczyńskie Centrum Biznesu i skierowany jest do osób z ciekawymi pomysłami na biznes. Należy opracować biznesplany swoich przedsięwzięć. Podlegają one ocenie ekspertów, a najlepsi zostają nagrodzeni. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: teoretycznej i praktycznej. W kategorii teoretycznej wziąć udział mogą uczniowie i studenci. W praktycznej – osoby, które planują otwarcie własnej firmy.

Startującym w konkursie fachowcy pomogą opracować biznesplan przedsięwzięcia, ocenią jego realność. Uczestnikom konkursu LCB proponuje udział w szkoleniach, które podzielone są na dwa bloki. Pierwszy z nich to tzw. „ABC Przedsiębiorczości”. Uczestnicy dowiedzą się, jak zarejestrować firmę, jaki rodzaj opodatkowania wybrać, jak przygotować część merytoryczną i finansową biznesplanu. Druga część to szkolenia z marketingu i sprzedaży. Szkolenia są bezpłatne i kończą się uzyskaniem certyfikatu. Udział w nich nie jest obowiązkowy. Można wystartować w konkursie, nie biorąc udziału w szkoleniach. W każdej chwili można dodatkowo skorzystać z nieodpłatnego doradztwa i skonsultować swój biznesplan z ekspertami. Do tej pory w ośmiu edycjach konkursu wzięło udział blisko 360 osób, zrealizowano 200 godzin bezpłatnych szkoleń i tyle samo godzin indywidualnego doradztwa.

Szczegóły: http://lcb.leszno.pl/Konkurs_pomysl_na_biznes.html