Zakończyła się największa jednoroczna inwestycja powiatu leszczyńskiego. Mieszkańcy Wilkowic oraz inni licznie użytkujący ulice Dworcową i Święciechowską mogą korzystać z nowej jezdni, ścieżki rowerowej i chodników.

Spółka Strabag zakończyła przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach. Połowę kosztów wartego 4,8 mln zł przedsięwzięcia pokryje budżet państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Przebudowę nawierzchni jezdni i chodników w Wilkowicach poprzedziła wymiana sieci wodociągowej - głównej magistrali wraz z przyłączami (była to inwestycja gminy Lipno i MPWiK Leszno). Potem spółka Strabag na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie przebudowała 2,7 km ulic Dworcowej i Święciechowskiej (do szerokości sześciu metrów), zbudowała ciąg pieszo - rowery (2,5 m szerokości) przebudowała i zbudowała chodniki oraz przebudowała kanalizację deszczową.