W SOSW w Rydzynie odbyło się spotkanie z fotografem przyrody, Dariuszem Grzelczakiem. Pan Darek opowiedział dzieciom o swojej pasji utrwalania piękna przyrody i zaprezentował filmy oraz fotografie przyrodnicze.

Pokazał uczniom sprzęt fotograficzny oraz rodzaje kamuflażu na stanowiskach obserwacyjnych. Fotografią przyrodniczą pasjonuje się kilku lat. Zdjęcia wykonuje przede wszystkim regionie leszczyńskim. Interesuje go krajobraz oraz zwierzęta utrwalane w naturalnych sceneriach.

Oprócz fotografii interesuje się także wykonywaniem filmowych dokumentów przyrodniczych.
Mówił, ze fotografia przyrodnicza wymaga przede wszystkim cierpliwości oraz dostosowania swojego rytmu pracy do rytmu przyrody, ale może stać się pasją każdego.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SOSW_fot_przyrody8.11,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}