Podczas uroczystego spotkania w Starostwie Powiatowym w Lesznie podziękowano strażakom ochotnikom za pracę i ogromne zaangażowanie w usuwaniu skutków październikowych nawałnic w Lesznie i powiecie.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie zorganizowano spotkanie podsumowujące działania ratunkowe po huraganach, których skutkiem były ogromne szkody i straty m.in. na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego. Jego organizatorem był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Wraz z prezydentem Leszna Łukaszem Borowiakiem, komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Maciejem Zdęgą oraz dyrektor spółki Enea Operator Rejon Dystrybucji Leszno Danutą Wolniewicz podziękował strażakom ochotnikom za włożony wkład pracy oraz za ogromne zaangażowanie. Dzięki ich sprawnym i pełnym poświęcenia działaniom pomoc poszkodowanym mieszkańcom – jak na ogromny zasięg i zakres uszkodzeń – została udzielona szybko, a wszelkie zagrożenia w miejscach publicznych zostały zlikwidowane.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 12 ochotniczych straży pożarnych z powiatu leszczyńskiego, wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz z OSP Leszno – Gronowo. Ochotnicy z tych jednostek ofiarnie uczestniczyli w akcjach ratunkowych po nawałnicach, m.in. ściśle współpracując z pracownikami spółki Enea Operator w przywracaniu zasilania energetycznego. Dyrektor Enea Operator Rejon Dystrybucji Leszno Danuta Wolniewicz przekazała trzem jednostkom zestawy medyczne służące udzielaniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Starostwo z kolei zakupiło dla OSP z powiatu leszczyńskiego łańcuchy do pił spalinowych oraz upominki.

{gallery}2017/artykuly/Starostwo_Strazacy_podziekowanie8.11,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}