Starostwo Powiatowe w Lesznie zakończyło tegoroczne nasadzenia drzew przy drogach powiatowych. Wartość zakupionych roślin to 23 tys. zł.

W ramach piątej już  edycji Programu Edukacyjnego „Zadrzewiamy Powiat” Starostwo zakończyło   nasadzenia  przy drogach  powiatowych. Pierwsza partia drzew została posadzona wiosną przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie przy drodze Pawłowice - Nowa Wieś (105 szt. platana klonolistnego i 55 szt. klona pospolitego), przy drodze w Moraczewie (25 szt. brzozy pospolitej) oraz przy drodze w Robczysku (5 szt. dębu pospolitego).

Drugą  część nasadzeń wykonano pod koniec października przy drogach w Przybyszewie (5 szt. klona kulistego), Dąbczu (10 szt. jarzębu szwedzkiego), Robczysku (3 szt. dębu kolumnowego), Moraczewie (10 szt. brzozy pospolitej) oraz przy drogach Dąbcze - Rydzyna  (15 szt. klonu kulistego), Nowa Wieś -Pawłowice (16 szt. platanu klonolistnego), Pawłowice - Lubonia (84 szt. platanu klonolistnego).

- Akcja ta jest wynikiem wykonywania obowiązkowych nasadzeń zastępczych w ramach planowanej wycinki drzew. Jej celem jest pielęgnowanie i utrzymywanie na obszarze powiatu drzewostanu w odpowiedniej ilości i jakości, co przynosi korzyści ekologiczne zarówno ludziom, jak i zwierzętom, w tym pszczołom. Na ten cel  w tym roku przeznaczyliśmy z budżetu powiatu około 23 tys. zł – informuje Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.