Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości we Włoszakowicach odbyła się druga edycja Integracyjnego Przeglądu Polskiej Pieśni Patriotycznej.

W zorganizowanym z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeglądzie uczestniczyło 10 placówek, w tym ŚDS Włoszakowice, ŚDS Leszno, ŚDS „Wena” Leszno, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Leszno, ŚDS Kąkolewo, ŚDS Kościan, Warsztaty Terapii Zajęciowej Rydzyna, Warsztaty Terapii Zajęciowej Kościan, Dom Pomocy Społecznej Zimnowoda i Dom Pomocy Maltańskiej Puszczykowo.

Organizatorem przeglądu była Fundacja „Jesteśmy-więc pomagamy”  działająca przy Środowiskowym Domu Samopomocy we Włoszakowicach. Wśród zaproszonych gości, m.in. władz samorządu Włoszakowice, obecny był m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak. Na przeglądzie gościnnie wystąpił włoszakowicki Zespół Śpiewaczy „Śpiewaj z nami” pod dyrekcją Marioli Jagodzik.

Fot. GOK Włoszakowice

{gallery}2017/artykuly/Wloszakowice_PIesni_Patriotyczne8.11,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}