Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie przebudowy drogi z Włoszakowic do Boszkowa wraz z budową ścieżki rowerowej znalazł się na pierwszym miejscu wstępnej listy rankingowej konkursu ogłoszonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Inwestycja zostanie wykonana w 2018 r.

Powiat złożył wniosek o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 przebudowy drogi z Włoszakowic do Boszkowa. Projekt zakłada przebudowę ok. 2,4 km jezdni oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej (wyjazd w kierunku Brenna) i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa Letniska. Nowa jezdnia będzie miała 6 m szerokości, a przebudowywany oraz budowany ciąg pieszo-rowerowy - 2,6 m i zostanie wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym.

Wniosek powiatu został odrzucony przez komisję konkursową po ocenie formalnej. W wyznaczonym terminie samorząd złożył odwołanie, w którym wyjaśniono, że przy ocenie formalnej wniosku ewentualną wątpliwość komisji konkursowej mogła wzbudzić tylko zbyt duża szerokość (ponad 6 metrów) jezdni na dwóch z trzech odcinków drogi. Tam jednak, z uwagi na zagrożenie erozją podłoża, zbudowanego głównie z gliny piaszczystej, w celu uniknięcia degradacji zewnętrznej części pasa ruchu spowodowanej wzmożonym ruchem wielotonażowych samochodów ciężarowych i brakiem krawężników zaprojektowano wzmocnienie krawędzi wyłączonej z ruchu pojazdów.

Komisja konkursowa uwzględniła odwołanie powiatu leszczyńskiego i w opublikowanej wstępnej liście rankingowej wysoko oceniła jego projekt, umieszczając go na pierwszym miejscu. To oznacza, że wniosek ma prawie pewne dofinansowanie połowy szacowanej na ok. 5 mln zł inwestycji.