Informujemy, że trwająca od poniedziałku 13 listopada br. awaria Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – CEPiK 2.0 została częściowo usunięta. Starostwo Powiatowe w Lesznie od 14 listopada br. prowadzi już rejestrację nowych pojazdów z homologacją.

Od poniedziałku 13 listopada br. do rejestracji pojazdów w wydziałach komunikacji miał być używany nowy system CEPiK 2.0. Ma gromadzić szczegółowe informacje dotyczące pojazdów, a w przyszłości również kierowców, a także pozwolić na uruchamianie nowoczesnych usług elektronicznych.

Z powodu awarii systemu CEPiK 2.0 Wydział Komunikacji Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie zmuszony został, nie z własnej winy, do zawieszenia rejestracji pojazdów do czasu usunięcia usterek. Podobna sytuacja ma miejsce w wielu wydziałach komunikacji w kraju.

Od wtorku 14 listopada br. możliwa jest już rejestracja nowych pojazdów z homologacją. Awaria systemu nie pozwala jeszcze na dokonywanie innych czynności rejestracyjnych. Pozostałe czynności w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego, w tym wydawanie praw jazdy, są wykonywane na bieżąco.

Za utrudnienia przepraszamy. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 65 5296818.