W SOSW w Rydzynie odbyła się lekcja pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzona przez Elżbietę Jabłońską.

Po wysłuchaniu informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie samodzielnie mierzyli temperaturę, używali ciśnieniomierza oraz posługiwali się plastrem i bandażem.

Dzieci dowiedziały się jak tamować krwotok, postępować w przypadku złamania, skaleczenia, zachłyśnięcia, omdlenia. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach. Wykazali się znajomością numerów alarmowych.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SOSW_pierwsza_Pomoc,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}