Druhowie OSP w Krzycku Wielkim odebrali nowy samochód, którego zakup był współfinansowany przez powiat leszczyński. Powiat udzielił na ten cel dotacji w kwocie 35 tys. zł.

Lekki samochód ratowniczo – gaśniczy typu kontener odebrano z salonu dealera marki Ford. Odbioru samochodu dokonali m.in. Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz Wicestarosta Robert Kasperczak. Przed remizą w Krzycku Wielkim na samochód czekali także mieszkańcy wsi, aby obejrzeć nowy pojazd.

Uroczysta oprawa przygotowana przez strażaków podkreśliła wagę wydarzenia w życiu Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzycka Wielkiego. Jednostka wzbogaciła się również o cztery komplety częściowego umundurowania strażackiego w postaci hełmów, butów, rękawic i kominiarek.

Fot. wloszakowice.pl

{gallery}2017/artykuly/OSP_Krzycko_Wielkie_samochod,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}