Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła swą największą tegoroczną inwestycję. Droga z Witosławia w kierunku Popowa Wonieskiego została znacznie poszerzona.

Dzięki własnej brygadzie remontowej Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie może wykonywać część remontów dróg we własnym zakresie, co jest rozwiązaniem znacznie tańszym, niż ich zlecanie na zewnątrz. Pracownicy wykonują prace przy wykorzystaniu własnego sprzętu drogowego, m.in. frezarki, walca, rozściełacza masy bitumicznej, przyczepy niskopodwoziowej i samochodu dostawczego oraz zakupionych materiałów drogowych.

Remont drogi Witosław – Popowo Wonieskie został zakończony.

- Droga na odcinku ponad 2 km została poszerzona o 1,6 - 1,7 m. Wykonaliśmy  nową podbudowę z betonu i tłucznia, a następnie ułożyliśmy dwie warstwy nawierzchni bitumicznej. Ponadto pracownicy brygady remontowej dokonali ścinki poboczy i profilowania przydrożnych rowów - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.