W Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się uroczystość inauguracji Roku dla Niepodległej. Zorganizował ją Klub Aktywnych Patriotów istniejący przy ZSE, zrzeszający młodzież, dla której zachowanie godności bycia Polakami ma duże znaczenie.

Tematem spotkania było odzyskanie przez Polską niepodległości w 1918 roku. Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak został honorowym członkiem KAP.

Młodzi patrioci pomagają innym, są wolontariuszami, znają historię Polski, traktują z szacunkiem symbole narodowe, obchodzą święta narodowe. Uważają, że patriotyzm jest tak samo ważny jak kilkadziesiąt, czy kilkaset lat temu.

Fot. ZSE

{gallery}2017/artykuly/Ekonomik_Leszno_Rok_dla_Niepodleglej,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}