Na początku grudnia kilkoro sportowców z Klubu Olimpiad Specjalnych „Sami Swoi” z Rydzyny, wyjedzie na obóz sportowy w narciarstwie zjazdowym do Zakopanego. Klub działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Rydzynie. Skupia ponad 50 zawodniczek i zawodników.

Młodzi sportowcy już zaczęli przygotowania do wyjazdu, kompletując sprzęt sportowy. Wyjazd może się odbyć dzięki organizacji  obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych - Olimpiady Specjalne Wielkopolska.

Przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_Oboz_Sosw,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=600,height_image=800{/gallery}