Spółka Colas Polska systematycznie zwiększa intensywność prac na największej inwestycji drogowej w historii powiatu leszczyńskiego. Do września 2018 r. przebudowana zostanie droga z Wijewa w kierunku węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Zwycięzca przetargu – spółka Colas Polska - i jej podwykonawcy wykonują prace drogowe na kilku  odcinkach - z Włoszakowic w kierunku Zaborówca, w Bukówcu Górnym, z Bukówca Górnego w kierunku Boguszyna oraz na obwodnicy Boguszyna. Najbardziej widoczne postępy prac są na dwóch ostatnich odcinkach, gdzie wycięto drzewa, poszerzono drogę do 7,5 m, trwa przebudowa i budowa konstrukcji drogi, w tym układana jest bitumiczna warstwa wyrównawcza. Natomiast na pierwszym z odcinków trwa odtwarzanie i obustronne poszerzanie konstrukcji drogi, w niektórych miejscach mechanicznie wylewany jest betonowy ściek. W Bukówcu Górnym z kolei rozpoczęła się rozbiórka krawężników wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich.

Jeśli pogoda pozwoli, to w najbliższych dniach układane będą pierwsze warstwy asfaltu.

Na czas wykonywania prac drogi Włoszakowice – Brenno oraz Bukówiec Górny – Boguszyn są  zamknięte dla ruchu kołowego.

fot. A.Apolinarski UG Włoszakowice

UE Nietazkowo

{gallery}2017/artykuly/Droga_Wijewo_Nietazkowo_fotosy_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}