Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Grotnik obchodziły 50-lecie działalności. Jubileusz rozpoczęła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego Halina Florek. W uroczystości uczestniczył także wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Przez pół wieku działalności Koło Gospodyń Wiejskich było inicjatorem licznych kursów i wycieczek krajoznawczych, miało swój udział w realizacji różnych inicjatyw społecznych, a także angażowało się w organizację wielu lokalnych uroczystości. Obecnie grotnickie KGW jest jednym z najliczniejszych w gminie Włoszakowice i liczy aż 67 członkiń.Imprezę jubileuszową uświetnił występ miejscowego Zespołu Śpiewaczego „Sami Swoi”, występującego pod dyrekcją Stanisława Michalaka. Później zaprezentował się Kabaret „Buczanki” z Bucza. Wieczór zakończyła zabawa taneczna.

Fot. wloszakowice.pl leszno24.pl

{gallery}2017/artykuly/Grotniki_KGW,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}