Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka we Włoszakowicach obchodziło 20-lecie działalności. W jubileuszu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Organizacja z Włoszakowic pomaga licznej grupie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z powiatów leszczyńskiego, kościańskiego, wschowskiego, rawickiego, a także z miasta Leszna. Początkowo stowarzyszenie działało na terenie gmin Włoszakowice i Wijewo.

Stowarzyszenie obejmuje opieką osoby z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności. Organizuje warsztaty, akcje edukacyjne, wycieczki. Ponadto zajmuje się leczeniem i rehabilitacją swoich podopiecznych, przeprowadza konsultacje specjalistyczne dla rodziców, organizuje wypoczynek i rekreację dla osób objętych pomocą stowarzyszenia.

Podczas uroczystości podziękowano stowarzyszeniu za niesienie pomocy dzieciom i młodzieży, a także wszystkim wpierającym organizację.

Fot. elka.pl

{gallery}2017/artykuly/Wloszakowice_2-_lecie_Stowarzyszenia_na_rzecz_Dzieci_i_mlodziezy_specjalnej_troski,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}