Mieszkańcy powiatu leszczyńskiego mogą oznaczyć swój rower w akcji współfinansowanej przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Komenda Miejska Policji w Lesznie realizuje program prewencyjny „Leszczyński rower – Bezpieczny rower”, finansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego. Policjanci oznakują rower naklejką nie uszkadzając lakieru i nadadzą jednośladowi indywidualny numer. Następnie zarejestrują rower w bazie danych - Policyjnym Rejestrze Oznakowania Rowerów. Właściciel pojazdu otrzyma od funkcjonariuszy kartę tzw. „dowód tożsamości roweru”.

W przypadku sprzedaży roweru oznakowanego w programie „Leszczyński rower - bezpieczny rower" należy ten fakt zgłosić do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz przekazać dokumentację poświadczającą oznakowanie roweru wraz  z kartą nowemu właścicielowi.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

W grudniu br. rowery można oznakować w Zespołach Dzielnicowych wg następującego harmonogramu:

Zespół Dzielnicowych w Osiecznej                     05.12. godz. 16.00 – 18.00

Zespół Dzielnicowych w Rydzynie                      14.12. godz. 13.00 – 15.00

Zespół Dzielnicowych w Święciechowie              11.12. godz. 13.00 – 15.00

Zespół Dzielnicowych we Włoszakowicach          13.12. godz. 13.00 – 15.00

Zespół Dzielnicowych w Wijewie                        28.12. godz. 14.00 - 16.00

Zespół Dzielnicowych w Krzemieniewie               07.12. godz. 16.00 – 18.00

Zespół Dzielnicowych w Lipnie                           19.12. godz. 12.00 – 14.00