W Lesznie odbył się finał konkursu na temat profilaktyki HIV/AIDS dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”. Powiat leszczyński ufundował nagrody dla finalistów.

Konkurs zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lesznie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez uczniów filmu pod tytułem „Krótki historia o HIV” . Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zależność pomiędzy ryzykiem zakażenia HIV, a używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych „dopalaczy”.

I miejsce etapu powiatowego konkursu zajęła ekipa filmowa, zespół trzech osób - Anna Frankowska, Ewa Zając i Bartosz Szymaniak - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego we Włoszakowicach. Nagrany przez nich film został wysłany na etap wojewódzki konkursu do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu.

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Konkursy, kampanie, spotkania i wykłady mają upowszechniać wiedzę o wirusie i chorobie. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie umieszczono artykuły informacyjne z zakresu HIV/AIDS.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_Sanepid_konkurs,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}