W trzech gminach powiatu leszczyńskiego trwają intensywne prace przy budowie prawie 14 km dróg dla rowerzystów. Przedstawiamy raport z dotąd wykonanych robót.

Powiat leszczyński oraz gminy Lipno, Osieczna i Rydzyna są partnerami projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Inwestycja będzie w ok. 70 proc. dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W ramach wartego 9,2 mln zł projektu powstanie w powiecie leszczyńskim łącznie prawie 14 km dróg dla rowerzystów.

W gminie Rydzyna powstanie ok. 3,8 km ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna. Prace za ok. 2,7 mln zł wykonuje firma Chod-Dróg z Krobi. Ekipy drogowe wykonują prace w Nowej Wsi – od skrzyżowania z drogą Leszno – Pawłowice w kierunku Dąbcza oraz od granicy Nowej Wsi i Kąkolewa w kierunku wspomnianej drogi. Na kilku odcinkach ułożono już nawierzchnię z kostki betonowej.

{gallery}2017/artykuly/sciezka_Rydzyna_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

W gminie Osieczna firma Chod-Dróg zbuduje za ok. 2,3 mln zł ok. 4,1 km ścieżki rowerowej. Rozpoczęła prace od wykonania korytowania pod budowę odcinków z Kąkolewa w kierunku Łoniewa oraz z Łoniewa w kierunku Osiecznej.

{gallery}2017/artykuly/sciezka_Osieczna_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

W gminie Lipno firma Pawła Żaka z Leszna wykona za ok. 3,5 mln zł ok. 5,9 km ścieżek rowerowych. Jako pierwszy powstał odcinek na ul. Dworcowej w Wilkowicach. Obecnie prace wykonywane są głównie w Mórkowie – przy granicy z miejscowością Lipno, w rejonie kościoła oraz w kierunku Wilkowic, a także w Wilkowicach, na wyjeździe w kierunku Mórkowa.

{gallery}2017/artykuly/sciezka_Lipno_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE sciezki