W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie, przeprowadzono wieczorny próbny alarm przeciwpożarowy.

Wychowankowie i nauczyciele szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły i sprawdzili obecność. Alarm miał na celu wyposażenie uczniów i nauczycieli w wiadomości i umiejętności na temat zagrożenia pożarowego na terenie internatu szkolnego. Przebieg ewakuacji nadzorowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Leszna. Udział w alarmie wzięły również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Rydzyny, Krzemieniewa, Dąbcza i Pawłowic. Strażacy zrobili dzieciom pokaz udzielania pierwszej pomocy. Alarm podsumowano przy ciepłej grochówce.

{gallery}2017/artykuly/2.12Rydzyna_SOSW_PPOZ,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}