Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie przebudowy drogi z Włoszakowic do Boszkowa wraz z budową ścieżki rowerowej znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej konkursu ogłoszonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Przetarg na wykonawstwo zostanie ogłoszony w styczniu 2018 r.

Powiat złożył wniosek o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 przebudowy drogi z Włoszakowic do Boszkowa. Projekt zakłada przebudowę ok. 2,4 km jezdni oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej (wyjazd w kierunku Brenna) i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa Letniska. Nowa jezdnia będzie miała 6 m szerokości, a przebudowywany oraz budowany ciąg pieszo-rowerowy - 2,6 m i zostanie wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym.

Na opublikowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki ostatecznej liście rankingowej wniosek powiatu zajął pierwsze miejsce. To oznacza, że samorząd może rozpocząć przygotowania do ogłoszenia przetargu na szacowaną na ok. 5 mln zł inwestycję. Postępowanie zostanie ogłoszone w styczniu 2018 r. tak, by jak najszybciej zdążyć wybrać wykonawcę, który przebudowę drogi zrealizuje do końca czerwca, przed sezonem wakacyjnym. Budowa ścieżki rowerowej prawdopodobnie zakończy się w terminie późniejszym.