Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie po raz siódmy zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla rodzin zastępczych z terenu powiatu leszczyńskiego. Uczestników imprezy zgromadzonych w sali wiejskiej w Długich Starych przywitał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W spotkaniu uczestniczył także skarbnik powiatu leszczyńskiego Marcin Wydmuch oraz kierownik PCPR w Lesznie Mateusz Juśkiewicz.

Mikołajki były okazją do integracji rodzin zastępczych, do wspólnych zabaw i pracy twórczej. Osiemdziesięcioro dzieci bawiło się uczestnicząc w zabawach i konkursach prowadzonych przez leszczyńskiego dziennikarza i wodzireja, Edwarda Baldysa.

Wspólne ubrano choinkę, robiono stroiki i dekoracje świąteczne. Do dzieci przyszedł Święty Mikołaj i każdemu podarował paczkę świąteczną.

Sympatyczną atrakcją imprezy były dwa wielkie balony  z niespodziankami podarowane dzieciom przez Beatę Budzyńską, pełniącą funkcję zawodowej rodziny zastępczej.

Panie z Koła Emerytów i Rencistów w Święciechowie przygotowały wspólną kolację oraz przyrządziły bożonarodzeniowe smakołyki. Wójt Gminy Święciechowa, za co dziękujemy, bezpłatne udostępnił salę. Organizacją oraz obsługą imprezy zajęli się pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie. Cała akcja sfinansowana została ze środków Powiatu Leszczyńskiego.