Oficjalnie zakończono przebudowę drogi powiatowej z Witosławia w kierunku Popowa Wonieskiego. Inwestycję współfinansowały samorządy gminy Osieczna i powiatu leszczyńskiego.

Przebudowa drogi z Witosławia do Popowa Wonieskiego była największą tegoroczną inwestycją wykonaną przez brygadę remontową Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Przebudowę sfinansowały gmina Osieczna (część materiałów budowlanych) i powiat leszczyński (wykonawstwo i część materiałów budowlanych).

- Droga na odcinku ponad 2 km została poszerzona o 1,6 - 1,7 m. Wykonaliśmy nową podbudowę z betonu i tłucznia, a następnie ułożyliśmy dwie warstwy nawierzchni bitumicznej. Ponadto pracownicy brygady remontowej dokonali ścinki poboczy i profilowania przydrożnych rowów - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

W oficjalnym zakończeniu przebudowy uczestniczyli przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, ze starostą leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem i przewodniczącym Rady Powiatu Leszczyńskiego Janem Szkudlarczykiem oraz burmistrzem Miasta i Gminy Osieczna Stanisławem Glapiakiem i przewodniczącym Rady Miejskiej w Osiecznej Romanem Lewickim na czele, a także pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, w tym brygada remontowa.

{gallery}2017/artykuly/droga_Witoslaw_Popowo_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}