Delegacja uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Rydzyny odwiedziła Śniaty, miejscowość, z której pochodził patron ich szkoły - Franciszek Ratajczak, powstaniec wielkopolski. Odbyło się to z okazji 130 rocznicy urodzin patrona.

Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy obelisku upamiętniającym bohatera. Zwiedzili Izbę Pamięci Śniat, w której umieszczone są eksponaty z czasów, w których żył Franciszek Ratajczak. Dyrektor Centrum Kultury w Wielichowie, Paweł Michalski oprowadzając uczniów, przybliżył im sylwetkę patrona szkoły, zainteresował ich opowieściami historycznymi z dawnych lat. Była to wspaniała lekcja historii dla młodych ludzi.

{gallery}2017/artykuly/4.12Rydzyna_SOSW_Patron,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}