W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której strażacy odebrali awanse, nagrody i wyróżnienia. Przekazano także oficjalnie sprzęt o wartości ok. 100 tys. zł.

W uroczystości uczestniczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Bartkowiak. Wraz z komendantem miejskim st. bryg. Macieje Zdęgą wręczył leszczyńskim funkcjonariuszom awanse, nagrody i wyróżnienia.

Komendant miejski przekazał także symboliczne statuetki, będące podziękowaniem za pomoc i wsparcie w działalności leszczyńskiej komendy. Otrzymali je prezydent Leszna Łukasz Borowiak, przewodniczący rady miejskiej Sławomir Szczot, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz  Andrzej Bartkowiak, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP.

Komenda Miejska PSP wzbogaciła się o sprzęt, który będzie wykorzystywany a akcjach ratowniczo – gaśniczych, m.in. zbiornik do przepompowywania wody na duże odległości i sprzęt chroniący drogi oddechowe, detektory wielogazowe, lanca gaśnicza i sprzęt łączności.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_straz_grudzien_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}