W Środowiskowej Hali Sportowej w Rydzynie odbył się II Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż Szkół Podstawowych Powiatu Leszczyńskiego. Patronat nad imprezą objął m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W konkursie wystartowało 37 zawodniczek i zawodników. W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Klaudia Ludwiczak, uczennica Szkoły Podstawowej w Kaczkowie z wynikiem 130 cm, natomiast wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Paweł Żyliński, uczeń Szkoły Podstawowej w Święciechowie z  wynikiem 135 cm. Wymieniona dwójka uczniów została nagrodzona pucharami Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna Kornela Malcherka.

Czołowe trójki zawodów udekorowano medalami, a pozostali uczestnicy zawodów dostali dyplomy. Organizatorem II Mikołajkowego Konkursu Skoku w Wzwyż był Leszczyński Klub Lekkoatletyczny Krokus - Astromal Leszno.

Wyniki:

W kategorii dziewcząt:

1 miejsce - Klaudia Ludwiczak Szkoła Podstawowa Kaczkowo - 130 cm,

2 miejsce - Wiktoria Gabryel Szkoła Podstawowa w Święciechowa - 125 cm,

3 miejsce - Maja Klefas Szkoła Podstawowa w Kaczkowo - 125 cm.

W kategorii chłopców:

1 miejsce Paweł Żyliński - Szkoła Podstawowa Święciechowa - 135 cm,

2 miejsce Michał Mrówczyński - Szkoła Podstawowa Osieczna - 130 cm,

3 miejsce Łukasz Łaszczyński - Szkoła Podstawowa Rydzyna - 130 cm.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_skok_wzwyz,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}