W siedzibie Starostwa Powiatowego odbył się kiermasz ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej  „PRO – ACTIV” w Rydzynie.

Wszystkie ozdoby wykonano ręcznie, uczestnicy warsztatów przygotowywali je od kilku miesięcy. Kiermasz był niewątpliwie wyjątkowym i z pewnością nie ostatnim tego typu przedsięwzięciem. Rękodzieła wykonane przez uczestników WTZ z Rydzyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Na zajęcia WTZ uczęszcza 30 osób, które posiadają zaktualizowane orzeczenia o stopniu niepełnosprawności z wpisem o uczestniczeniu w WTZ. Warsztaty w Rydzynie odbywają się w pracowniach o różnych profilach zawodowych. Jest ich sześć: pracownia gospodarstwa domowego, krawiecko – dziewiarska, tkacka, stolarska, plastyczna i komputerowa oraz ogród działkowy.

WTZ prowadzi swoją działalność w kierunku rehabilitacji społecznej i zawodowej. Celem tych działań jest wsparcie osób niepełnosprawnych w uzyskaniu samowystarczalności pozwalającej na samodzielne i aktywne życie osobiste, zawodowe i społeczne.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_PCPR_kiermasz,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}