Za wystawione na sprzedaż atrakcyjne nieruchomości położone w Boszkowie - letnisku przy ul. Dominickiej powiat leszczyński otrzyma prawie 1,4 mln zł. Taka kwota została wylicytowana w dzisiejszym przetargu nieograniczonym.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego wystawił na sprzedaż nieruchomości w Boszkowie - letnisku przy ul. Dominickiej 20. Są zabudowane trzema budynkami noclegowymi (segmenty), budynkiem administracyjnym, sanitariatami, budynkiem gospodarczym i toaletami. Nieruchomości położone są w centrum tzw. Pudełkowa, mają bezpośredni dostęp do utwardzonej ulicy.

Do przetargu przystąpiło pięciu oferentów, którzy licytowali cenę od 1.167.520 zł. Licytacja zakończyła się na kwocie 1.377.760 zł. Najwyższą cenę zaproponowała spółka z Grodziska Wielkopolskiego. Ze zwycięzcą przetargu podpisany zostanie akt notarialny, w którym zostanie przeniesiona na niego własność nieruchomości.

Zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu Leszczyńskiego, pieniądze ze sprzedaży nieruchomości zostaną przeznaczone na przyszłoroczną przebudowę drogi powiatowej z Włoszakowic do Boszkowa. Połowa kosztów tej inwestycji pochodzić będzie z budżetu państwa, w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.