W Rydzynie przed wyremontowaną remizą, odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestniczył w nim starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Jednostka wzbogaciła się o lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford, wyposażony w agregat gaśniczy, maszt oświetleniowy i wyciągarkę elektryczną. Strażacy doposażyli samochód także w aparaty ochrony dróg oddechowych, pilarkę do drewna, zestaw do ratownictwa medycznego i podręczny sprzęt do usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń.

OSP Rydzyna otrzymała pomoc finansową na zakup samochodu, przyczepy i pompy pożarniczej. Powiat leszczyński udzielił OSP Rydzyna pomocy finansowej w wysokości 28 tys. zł. Z gminnego budżetu jednostka otrzymała 90 tys. zł, pozostałe wydatki stanowiła dotacja udzielona przez Związek OSP RP w Poznaniu ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego.

Fot.  ABC leszno24.pl

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_OSP_Auto,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}