W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie otwarto przebudowaną i wyposażoną w nowy sprzęt pracownię endoskopii. Część wyposażenia zostało sfinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Przebudowę, a właściwie uruchomienie na nowo pracowni endoskopii podzielono na dwa etapy. Prace budowlano - instalacyjne kosztowały 812 tys. zł, natomiast zakup wyposażenia – ok. 1,4 mln zł w ciągu dwóch lat.

- Dzięki tej inwestycji radykalnie poprawi się jakość świadczonych usług, ich zakres, a także komfort obsługi pacjentów. Bardzo dziękuję samorządom województwa wielkopolskiego, Leszna, powiatu leszczyńskiego oraz gmin Wijewo i Włoszakowice za wsparcie finansowe tej inwestycji – mówił podczas otwarcia pracowni Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Powiat leszczyński sfinansował zakup sprzętu medycznego i wyposażenia pracowni endoskopii o łącznej wartości ok. 85 tys. zł. Są to stoły endoskopowe, fotele multifunkcyjne, łóżka szpitalne, wózek medyczny z wyposażeniem oraz zabudowa meblowa ze stali nierdzewnej.

Powiat leszczyński od lat wspiera finansowo WSZ w Lesznie. Od 2007 r. przekazał lecznicy w formie dotacji lub jako darowiznę łącznie ok. 820 tys. zł. W 2017 r. – oprócz zakupu sprzętu dla pracowni endoskopii - z budżetu powiatu sfinansowano za ok. 12 tys. zł zakup łóżka szpitalnego elektrycznego wielofunkcyjnego z wyposażeniem na potrzeby oddziału onkologicznego.

W uroczystym otwarciu pracowni endoskopii uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk oraz radni komisji spraw społecznych, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz skarbnik Marcin Wydmuch.

{gallery}2017/artykuly/WSZ_Leszno_endoskopia_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}