Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę 2,1 km drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn do Brenna. Na tę inwestycję powiat leszczyński otrzyma dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

W 2016 r. powiat leszczyński podpisał umowę na dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na przebudowę drogi powiatowej łączącej Brenno w gminie Wijewo z drogą wojewódzką Wschowa - Wolsztyn. Dofinansowanie wyniesie ok. 64 proc. szacowanych kosztów inwestycji, czyli ok. 1,1 mln zł.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na tę inwestycję. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej,  przebudowę chodników oraz ułożenie krawężników i obrzeży betonowych, ułożenie ścieku przykrawężnikowego, przebudowę studzienek ściekowych, odtworzenie rowów, umocnienie poboczy, zagospodarowanie terenów zieleni.

Oferty można składać do 24 stycznia br. Przebudowane zostanie 2,1 km drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn przez większą część Brenna (do ul. Ogrodowej) w kierunku Zaborówca.

Na zdjęciu - miejsce ważnej dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego inwestycji wizytowali w tym roku radni powiatowi.

UE PROW