Na zaproszenie Starosty Leszczyńskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu w niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, do Zamku w Rydzynie na XXX Jubileuszowy Koncert przybyli Radni Powiatu Leszczyńskiego, przedstawiciele gminnych samorządów, instytucji kulturalnych, sportowych, oświatowych, z którymi Powiat Leszczyński na co dzień współpracuje.

Dźwięki instrumentów dętych Capelli Zamku Rydzyńskiego oraz piękne wykonanie solistów Teatru Wielkiego z Poznania stworzyło niepowtarzalny klimat święta muzyki. Warto podkreślić, że Capella Zamku Rydzyńskiego jest w Polsce jedynym profesjonalnym zespołem grającym na naturalnych instrumentach dętych blaszanych.
W tym roku Capella Zamku Rydzyńskiego obchodziła 30 - lecie swojej działalności. Z tej okazji odebrała gratulacje i podziękowania od Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.
Każdego roku Koncert Noworoczny cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego. Mistrzowskie wykonania największych utworów muzycznych były przyjęte przez publiczność gromkimi brawami.
Koncert finansowany był przez Powiat Leszczyński.

WYKONAWCY
NATALIA PIECHOWIAK –sopran