Klub Sportowy Wamet Dąbcze w fazie grupowej 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym będzie rywalizował z Austriackim UTTC Halbturn oraz niemieckim TV Geseke w grupie „D”.

Dla Wametu Dąbcze będzie to już drugi start w Pucharze Europy TT Inter Cup. W poprzednim sezonie klub z powiatu leszczyńskiego dotarł do trzeciej rundy, ulegając w 1/8 finału austriackiemu SPG muki Ebensee. Swoje pierwsze spotkanie dużyna z gminy Rydzyna rozegra na wyjeździe w Austrii. Z zespołem z Niemiec Wamet zagra we własnej hali w Rydzynie. Terminy poszczególnych meczów zostaną wkrótce ustalone.

Polski Związek Tenisa Stołowego do 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup zgłosił trzy drużyny z Polski: Wamet Dąbcze, PWSZ Zamość oraz KTS Gliwice. Oprócz drużyn z naszego kraju do rywalizacji przystąpią ekipy. m.in. z: Austrii, Niemiec, Włoch, Belgii oraz Włoch. Ostatecznie w 29. edycji tych międzynarodowych rozgrywek wystąpi 49 ekip z dziesięciu krajów.

Terminarz spotkań w grupie “D”:

UTTC Halbturn (Austria) – Wamet Dąbcze (Polska)

Wamet Dąbcze (Polska) – TV Geseke (Niemcy)

TV Geseke (Niemcy) – UTTC Halbturn (Austria)

Fot. Wamet Dąbcze