W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie uroczystoście powitano nowy rok szkolny 2018/2019. W uroczystości uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

SOSW w Rydzynie to największa placówka oświatowa prowadzona przez samorząd powiatowy. Rozpoczęcie roku szkolnego jest ważnym wydarzeniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepło powitano w murach szkolnych nowych uczniów.

Dyrektor szkoły Emilia Nowak poinformowała wszystkich zgromadzonych o remontach, które miały miejsce w szkole podczas wakacji. Działania modernizacyjne objęły budowę instalacji zewnętrznej wodociągowej i elektrycznej. Ponadto wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania przeciwpożarowe dostosowano budynki do aktualnych przepisów przeciwpożarowych. Starosta leszczyński podsumował widoczne efekty zakończonych remontów i życzył wszystkim uczniom i pracownikom dużo siły oraz wytrwałości w kolejnym roku szkolnym.

Podczas uroczystości nauczyciele, którzy uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego odebrali akty nadania. Nauczycielami kontraktowymi zostali: Renata Dziubek, Joanna Lizurej, Monika Walczewska oraz Damian Maciołek. Natomiast stopień awansu na nauczyciela mianowanego uzyskała Monika Topczak.