Radni Powiatu Leszczyńskiego obradowali na pożegnali sesji w kadencji 2014-2018. Oprócz podjęcia trzech uchwał radni podziękowali za współpracę Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego oraz kadrze kierowniczej instytucji podległych samorządowi i współpracujących z nim.

W kończącej się kadencji samorządu odbyło się 49 sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego. Pożegnalna została zorganizowana w zabytkowych wnętrzach zamku będącego siedzibą Centrum Rehabilitacji w Osiecznej.

Podczas sesji radni podjęli trzy uchwały - w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na 2019 rok, w sprawie przyjęcia planu kontroli Komisji Rewizyjnej, w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok.

Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta Jarosław Wawrzyniak podziękowali radnym i członkom Zarządu powiatu Leszczyńskiego za pracę na rzecz mieszkańców w czasie kończącej się kadencji. Podziękowania otrzymała także kadra kierownicza instytucji samorządowych, jak również szefowie instytucji współpracujących z powiatem.