W Szkole Podstawowej w Długiem Starem 25 i 26 października br. gościć będzie mobilne Centrum Nauki Kopernik.

W specjalnym „Naukobusie” prezentowane będą ciekawe i niezwykłe zjawiska naukowe. Dzięki kilkunastu stacjom badawczym dzieci oraz wszystkie pozostałe osoby, które odwiedzą to nowoczesne laboratorium mobilne, będą mogły się przekonać, że nauka fascynuje, bawi, rozwija i niesamowicie wciąga. Pomagać zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżać prezentowane zjawiska będą wykwalifikowani edukatorzy.

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Przyjazd „Naukobusa” jest możliwy dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prezentacja niezwykłych zjawisk naukowych dla wszystkich zainteresowanych eksperymentowaniem będzie się odbywała w Szkole Podstawowej w Długiem Starem w czwartek w godz. 16.00 – 18.00.